shino info

16. března 2010 v 20:41 | [Chi*chi]<3 |  shino
Shino Aburame je fiktivní postava z televizního seriálu Naruto. Poprvé vystupuje v první sérii v první epizodě s názvem Přichází Uzumaki Naruto!

Shino Aburame je ninja z Listové vesnice.

Minulost
Shino Aburame je Chuunin (Původně Genin v týmu 8 s Kurenai Yuuhi, Hinatou Hyuuga a Kibou Inuzukou). Jako součást tradice Klanu Aburame byl Shino nabídnut zvláštním broukům, kteří se žíví Chakrou. Na oplátku udělají brouci to co jim Shino přikáže.

Osobnost
Shino Aburame je v klidný spíše samotářský Chuunin, který je dost tajemný. Dal by se charakterizovat jako zřídka kdy usmívající se nebo nedává emoce vůbec najevo. Například když mu spolubojovníci pogratulují k vítěztví tak odpoví že od nich očekává to samé (Kiba a Hinata prohrají svoje zápasy v Chuuninské zkoušce). Má také tendenci být smutný jak je vidět když ho Naruto jako staršího nedokáže rozpoznat, ale snadno pozná Kibu a Hinatu, protože nosí oděv, který zakrývá skoro celé jeho tělo.

Shino se tak občas chová, ale hledá hodnoty v přátelství a týmové spolupráci. Shino také vychází dobře s Hinatou, která je velmi znepokojená když se dostaví její srdeční zástava z předchozího zápasu a Shino věří že Hinata má potenciál stát se silným ninjou.

Shino je nesmírně inteligentní, což se dá potvrdit jeho výbornými analytickými schopnostimi. Podobně jako Shikamaru Nara i Shino převažuje v bitvách a je o několik kroků napřed před nepřítelem. Vděčí za to i svým broukům, kteří bojují výměnou za jeho chakru.

Shinovo oblíbené jídlo je zeleninový salát a jeho nejméně oblíbené jídlo jsou tofu kuličky a silně páchnoucí potraviny. Jeho koníčkem je pozorování brouků a jeho oblíbená věta je "Trumf v rukávu". Hovoří moderně a jak konstantoval Naruta a Kiba: Když se ho někdo na něco zeptá tak většinou není ochotný vysvětlovat to znovu.

Schopnosti
V bitvě je Shino schopen využívat svojí inteligence, analytických a pozorovacích schopností provádět inteligentní rozhodnutí. Podobně jako Shikamaru Nara převažuje Shino v bitvách, kde je několik kroků před nepřítelem. Kvůli tomu si je Shino docela jistý v jeho schopnostech a věří že může vyhrát. Přesto se i Shino utkává s velmi zkušenými bojovníky jako Kankuro při invazi do Listové vesnice.

Jako příslušník Klanu Aburame byl Shino podán při narození jako lidská schránka broukům, kteří se živí Chakrou. Na oplátku dělá hmyz to co se mu přikáže. Shino využívá brouky k různým bojovým technikám. Jeho styl boje pomocí brouků je zajímavý a proto se mohl stát Chuuninem.

Části
1. Chuuninská zkouška
V první části Chuuninské zkoušky využívá hmyz aby přečetl odpovědi na testech dalších lidí. Během druhé zkoušky využije pijavice, které napadnou jiný tým a ten pak padá do nasražené pasti a jeho tým tak snadno získá svitek.

Při kvalifikační zkoušce na Chuunina je proti němu postaven Zaku Abumi, kterého Shino porazí tím že svými brouky zacpe Zakovi jeho větrné trubice. V této bitvě prokáže své strategické myšlení. Během boje říká Zakovi aby souboj vzdal, ale vše byla vyrušovací taktika.

Během třetí zkoušky má být jeho soupeř Kankuro, ale ten zápas vzdá aby neodhalil tajemství své loutky. Když Písečná a Zvučná vesnice napadnou Listovou vesnici vyslechne rozhovor Mighta Guye a Kakashiho. Shikamaru, Naruto a Sakura mají najít Sasukeho a tak se Shino rozhodne pomoc Sasukemu. Sasuke se setká s Kankurem a má s ním bojovat, ale Shino to převezme za něj aby Sasuke mohl pronásledovat Gaaru a Temari. V průběhu boje otraví plynem Kankuro Shina jednou ze svých loutek. Shino však umístí samice brouka na Kankuro a to mu umožní sledovat jeho místo a Chakru. Krátce na to je Kankuro poražen. Shino ztratí vědomí a lituje že už nepomůže Sasukemu. Shinův otec Shibi Aburame později přijde a začne ho léčit svými brouky.

Shino byl jeden z devíti nováčků, který se stejně jako Rock Lee nezúčastnil mise na záchranu Sasukeho, protože byl se svým otcem na nějáké misi. Shino cítil vinu a chtěl pomoct při záchraně Sasukeho a silně věřil že kdyby se zúčastnil tak by mise uspěla.

2. Anime Fillery
V Anime Shino a Kiba pomáhali Hinatě rozvíjet její bojové schopnosti.

Krátce po Narutově setkáním s Mizukim a nedostaku informací kde by se mohl Sasuke a Orochimaru skrývat vede Shino tým 8 a Naruta k nalezení legendárního brouka Bikochuu, který má sledovací schopnosti. Během tohoto filleru se ukáže jeho iteligence a jeho koníček v pozorování brouků. Také je zde vysvětlena rivalita mezi jeho Klanem Aburame a Klanem Kamizuru, který využívá včely.

Tento filler ukazuje jak jeho tým dobře spolupracuje a jak o sebe pečují navzájem. Poukazuje i nato jak je dobrý kamarád s Hinatou i Kibou, přestože je tak tajemný. I když Shino a Naruto spolu nevycházejí tak se z nich stanou dobří přátelé. Při setkání s Klanem Kamizuru vysvětlí Shino každý krok Hinatina změnění. Navíc v ní věřil během boje s nepřáteli, kteří ovládají včely, ale Naruto se pokoušel zasáhnout. I přes to že najdou Bikochuu tak se mise nevydaří, protože Naruto to zkazí.

Shino také vystupuje ve filleru v Zemi moře v týmu s Ino, Narutem a podvedením Anko. Jsou vyslání na misi aby zjistili co terorizuje moře a hrozbu porazit. Také zde vystupují dva staří nepřátelé z Chuuninské zkoušky, kteří pracují pro Orochimara. Shino a Naruto už se lépe snašejí v tomto filleru. Shino má více důvery v Naruta, když se oddělí od skupiny a věří že Naruto bude v pořádku. Pak bojuje s Yoroiem Akadem během přepadení v laboratořích a bojuje s ním sám aby Naruto a Ino mohli chytit Amachiho. Shinova bitva pak pokračuje venku na moři a on porazí Yoroie s pomocí Ino.

Shino je pak sám s Narutem poslán na misi, kde má Shino dělat zástupce mužovi zvaným Fuuta. Cílem této mise bylo nezasmát se na pohřbu. Fuuta by pak přišel o své dědictví a proto byl Shino vyslán jako dokonalá zbran pro tuto misi. Nicméně kvůli sabotáži (V jídle má drogu, která způsobuje smích) je Shinův náhradník Naruto. Shino nemůže hrát svou původní roli a tak odhalí že muž na pohřbu není skutečně mrtvý. Muž, který má být mrtvý se chtěl znovu smát i se svými dětmi a příbuznými. Na konci epizody hrozí Shino Narutovi že pokud o něm bude vykládat že má smysl pro humor tak se mu něco stane.

Shino má také podpůrnou roli ve filleru o Klanu Kurama a když si stěžuje Kiba na odchod Kurenai z jejich týmu tak Shino naznačuje že je to její rozhodnutí. Také správně odhaduje že Kurenai lže když řekne že uzavřela Yakuminy schopnosti ze žárlivosti, protože její ruce se chvěly a když jim nakonec řekla pravý důvad tak se přestaly chvět. Jeho brouci se také prokážou genjutsu technikám, které používají členové Klanu Kurama a Yakumo, protože podle něj se hmyzu hůře manipulují nervové systémy. Používá tyto brouky v genjutsu. Shino posílá svoje brouky do místnosti kde je Kurenai a Yakumo. Shino se pak setká s Kurenai po porážce Idoua.

3. Sai a Sasuke
Shino se znovu objevuje když Naruto hledá nové členy do týmu aby nahradil Kakashiho. Naruto ho po setkání nedokáže rozpoznat a vzpomene si na jeho otravný způsob mluvení. Když Naruto okamžitě pozná Kibu a Hinatu tak se Shino otačí zády a začne trucovat a je prý raněný že ho Naruto nedokázal poznat. Však ani Shino a jeho spolubojovníci nemohou Narutovi pomoct, protože už misi dostali. V Anime speciálu na konci když si Kiba a Hinata povídají tak je dost naštvaný že na něj úplně zapomněli.

4. Lov na Uchihu
Když Kakashi potřebuje vybudovat družstvo na lov Itachiho Uchihy tak sebou vezme i Tým Kurenai a tak Shino spolu se svým týmem vstoupí do Osmičlenného vojska. Když družstvo narazí na Tobiho a po několika formacích selžou tak Shino použije tajnou techniku Klanu Aburame na Akatsuki člena, protože když ho porazí mohou se dostat k Sasukemu. Pomocí Broučího obalení chytí Tobiho, ale ten unikne pomocí časoprostorové techniky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama